FAQFAQ   FAQSzukaj   FAQUżytkownicy   FAQGrupy   FAQRejestracja   FAQProfil   FAQZaloguj 
FAQZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Poprzedni temat «» Następny temat
Shakespeare's Landlord - 1
Autor Wiadomość
Cleo 
Professional Blood Sucker

Wysłany: 30-09-2011, 14:43   

czwarty tom ma premierę 10.10 ^^

Cytat:
O książce

Lily Bard żyje według kilku prostych zasad. Najważniejszą z nich jest ta - nikomu nie ufać.

I właśnie ją złamała.

Cóż, po prostu polubiła swoich sąsiadów. To nie zbrodnia.

Ale zamordowanie dziewczyny - już tak. Teraz całe miasteczko żyje sprawą, która przypomina Lily o jej trudnej przeszłości.

Jednak ona ma teraz ma o wiele większe problemy. Ma już dość ciągłej rozłąki z Jackiem. Dla kogoś, kto tak jak Lily ceni niezależność, zamieszkanie z chłopakiem może okazać się trudniejsze niż rozstanie.

304 strony ;)

anjya 
Fresh Blood

Wysłany: 17-06-2012, 17:50   

a ja mam pytanie odnośnie tej serii :) czy wiecie może kiedy będzie wydana ostatnia część ? wyszły 4, wszystkie mam, ale na wikipedii widnieje jeszcze Shakespeare's Counselor a w wydawnictwie ani widu ani słychu .. ? :-)

Cleo 
Professional Blood Sucker

Wysłany: 17-06-2012, 17:54   

szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia, można zapytać bezpośrednio wydawnictwo :)

ayo 
Child of the night

Wysłany: 24-05-2013, 15:15   

Po zakończeniu lektury 13-ego tomu SVS sięgnęłam po biblioteczne tytuły i akurat trafiałam na 1 tom Lily Bard. Przeczytałam i w sumie uważam, że książka jest wciągająca, z wartką akcją. Już wiem, że przeczytam kolejny tom.

Jednakże, o ile styl Harris jest lekki i przyjemny, to już akcja książek jest z wielkiego dystansu podobna. Wątek kryminalny, romans - co najmniej 3 kandydatów na potencjalnego partnera już od pierwszego tomu, wątek niewyjaśnionej przeszłości głównej bohaterki, która na dodatek jakoś odstaje od społeczeństwa. Harris wlała w postać Lily własne doświadczenia (bardzo przykre) i na pewno odzwierciedla ona postać autorki po trochu. Mi osobiście nie podoba się wątek karate, bo uważam, że to jedna z najbardziej niepraktycznych sztuk walki i w praktyce jest po prostu nieskuteczna (bo wystarczy, że ktoś przewróci Cię na plecy i lipa, wtedy nie dasz rady kopać i machać rękami). Ale to szczegół nie mający wpływu na generalną opinię o treści książki.

Dobija mnie jednak, że (znowu) mamy 3 gości, którzy potencjalnie trafią do łóżka z bohaterką. Postać Marshalla mi nie przypadła do gustu, księgowy odpadł gdzieś po 2/3 książki jak na mój gust, a komendant, choć mój faworyt w trójce, to jednak dość stary facet. Znając Harris za chwilę trener karate okaże się dupkiem ;) Lily, niby twarda babka, ale jednak prowokuje los nieco. Ciekawa jestem jak potoczy się jej rozwój psychiczny. Podoba mi się, że jest sprytna, nie podoba mi się jej nieprzyjemne obejście, choć to rzecz jasna można łatwo uzasadnić przejściami.

Odpowiedz do tematu