FAQFAQ   FAQSzukaj   FAQUżytkownicy   FAQGrupy   FAQRejestracja   FAQProfil   FAQZaloguj 
FAQZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl o Kate Daniels Ilony Andrews
Autor Wiadomość
Ornery_Ola 
FangBanger
weirdo

Wysłany: 23-09-2011, 07:21   Cykl o Kate Daniels Ilony Andrews

Ostatnio to moja ulubiona seria :-D

W Polsce wydawana przez Fabrykę Słów. Opis z ich strony:
Cytat:
Technologia przeciw magii. Słowa kontra czary.
Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście.
Kate Daniels – pyskata dziewczyna, w której żyłach płynie krew i magia – dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna. Musi dokonać wyboru – komu zaufać, z kim współpracować. Spojrzeć w oczy Władcy Bestii i dołączyć do Gromady? Wejść w układ z kotołakami i szczurołakami?
Ofiara woła o pomszczenie, krwawa zagadka o rozwikłanie.

Na razie po polsku wyszły trzy tomy:

1. Magia kąsa (Magic Bites)

2. Magia parzy (Magic Burns)

3. Magia uderza (Magic Strikes)

Fabryka zapowiada, że w listopadzie wydadzą kolejny tom 4. Magia Krwawi (Magic Bleeds), w Stanach jest już piąty tom 5. Magic Slays . Poza tym są znakomite opowiadania z tego cyklu: Magic Mourns z antologii Must Love Hellhounds , A Questionable Client z antologii Dark and Stormy Knights i Magic Dreams z antologii Hexed. Oprócz tego ze strony antologii można pobrać dwa tomy Curran POV, które są rewelacyjne!

Sama przeczytałam wszystko oprócz opowiadania "Magic Dreams". Koszmarnie nie mogę się doczekać szóstego tomu, więc odkładam przeczytanie tego jednego opowiadania, żeby mieć jeszcze cokolwiek co pomoże mi znieść to czekanie.
Niesamowity jest ten świat, którzy stworzyli autorzy, Kate jest zajebista, a we wszystkich tomach akcja jest wartka... no i do tego jest niezły wątek miłosny :doc
Jeżeli ktoś nie czytał to polecam!

Jest tu może ktoś jeszcze kto lubi tę serię?

Miodalik 
Fresh Blood

Wysłany: 23-09-2011, 13:39   

A w jakim wieku jest glowna bohaterka ? nie daj boze, nastolatka ? Podpytuje bo, o ile dobrze pamietam, jestes tez fanka Zapadliska i jesli ta seria jest choc troche podobna w klimacie, to natychmiast zaczne czytac... natomiast na dzielo o kolejnej super nastolatce jestem juz za wiekowa 8-)
Ostatnio zmieniony przez Miodalik 23-09-2011, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  

Ornery_Ola 
FangBanger
weirdo

Wysłany: 23-09-2011, 14:23   

Miodalik napisał/a:
A w jakim wieku jest glowna bohaterka ? nie daj boze, nastolatka ? Podpytuje bo, o ile dobrze pamietam, jestes tez fanka Zapadliska i jesli ta seria jest choc troche podobna w klimacie, to natychmiast zaczne czytac... natomiast na dzielo o kolejnej super nastolatce jestem juz za wiekowa 8-)

Broń Boże, nie nastolatka! :lol:
Nie wydaje mi się, żeby było powiedziane wprost ile Kate ma lat, ale wydaje mi się, że ma dwadzieścia kilka.
Trudno to porównywać z Zapadliskiem, bo światy są zupełnie różne, ale myślę, że mogłoby Ci się spodobać - też jest o niezależnej kobiecie.... i jest osadzone w dziwnej rzeczywistości.

BTW - akurat teraz czytam czwarty tom Zapadliska, więc jestem w klimacie i tak myślę, że gdybym miała porównywać co mi się bardziej podoba to nie wiem czy nie wskazałabym na Kate.

Miodalik 
Fresh Blood

Wysłany: 23-09-2011, 14:58   

Ja tez teraz czytam czwarty tom Zapadliska ;-)

Ornery_Ola 
FangBanger
weirdo

Wysłany: 23-09-2011, 15:12   

Miodalik napisał/a:
Ja tez teraz czytam czwarty tom Zapadliska ;-)

High five! :yeah:

Może by wyciągnąć temat o Zapadlisku, żeby nie robić tutaj off topicu?

Silva 
Queen of Damned
zawieszona

Wysłany: 24-09-2011, 19:12   

Nie czytałam, ale gdybyś Ola nie pisała, że dobre to bym się nawet nie zainteresowała. Sorry ja bym zrobiła lepsze okładki, bo te wyżej to masakra dwunastolatki...
OGŁOSZENIE: TO, ŻE TWÓJ TEMAT/POST WHATEVER ZOSTAŁ Z FORUM USUNIĘTY NIE ZNACZY, ŻE JA TO ZROBIŁAM I/LUB WIEM O CO CHODZI. ZAPRZESTAŃCIE PROSZĘ PISANIA MAILI/PW W TEJ SPRAWIE, BO OD WYJAŚNIANIA TEGO SĄ MODERATORZY. DZIĘKUJĘ.

SKLEP Z KOSZULKAMI/KUBKAMI Z TB ZAPRASZAM!

Ostatnio zmieniony przez Silva 24-09-2011, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

Cleo 
Professional Blood Sucker

Wysłany: 24-09-2011, 19:17   

fakt, okładki co najmniej zniechęcające... jak widać - szkoda, że "obdarzyli" nimi książki...

Arisa 
Child of the night
Team Eric

Wysłany: 24-09-2011, 19:29   

Popieram, okładki nie bardzo, ale skoro Ola, zachęcasz, to zacznę czytać...

Ornery_Ola 
FangBanger
weirdo

Wysłany: 24-09-2011, 19:43   

Fakt, okładki to porażka
Na pocieszenie dodam tylko, że to nie nasi graficy na to wpadli - z takimi są wydawane w Stanach.

A jeżeli macie możliwość sięgnąć po tę serię to naprawdę szczerze polecam :doc
Choć to urban fantasy to świat tam różni się znacznie od innych w tego typu książkach - przez co na początku trudno skojarzyć o co chodzi, ale w miarę szybko można się wdrożyć.

Pisze to małżeństwo (Ilona Andrews = Ilona i Andrew Gordon), a żona jest z pochodzenia Rosjanką, co w bardzo fajny sposób wplata w książki. No i w pewnym momencie pojawia się nawet... Baba Jaga :-P

Arisa 
Child of the night
Team Eric

Wysłany: 14-11-2011, 20:27   

Przeczytałam... pochłonęło mnie, czytało się miło i szybko, w parę dni przeczytałam 5 części i czuję niedostyt wielki, a z tego co wyczytałam 6 część ma być dopiero w 2013? :-/ Długo strasznie...

Ornery_Ola 
FangBanger
weirdo

Wysłany: 27-12-2011, 08:41   

:YAY!: :YAY!: :YAY!:

Dobra wiadomość dla fanów Kate (jeżeli są tu jacyś poza mną i Arisą ;-) ) - na stronie autorów przez dwa tygodnie licząc od 24.12.2011 r. można za darmo ściągnąć nowe opowiadanie "Magic Gifts", które jest długości 1/3 normalnej książki. Link http://www.ilona-andrews.com/magic-gifts/

Ja już ściągnęłam, wgrałam na czytnik i biorę się za czytanie :doc

[ Dodano: 28-12-2011, 09:37 ]
Nie byłam w stanie się powstrzymać i przeczytałam całość wczoraj :-D
Rewelacja - zdecydowanie trzyma poziom książek. Paradoksalnie teraz jeszcze trudniej mi się czeka na szósty tom ;-)

Eveline 
Fresh Blood

Wysłany: 24-02-2013, 10:46   

świetny cykl!
Ja osobiście bardzo jestem zachwycona światem jaki stworzyli autorzy książki, gdzie uderzenia magii wyłączają technikę i działa ona jedynie wtedy gdy magia jest "w dole"
Fajne pomysły, fajnie wykreowane postacie, świetnie się czyta.
Polecam!

czy cos wiadomo na temat Magic Rises? to 6 część czy opowiadanie?
Ostatnio zmieniony przez Eveline 24-02-2013, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  

agnez 
FangBanger
Team Eric

Wysłany: 15-05-2013, 19:41   

Przeczytałam już dawno całą serie i uwielbiam ją w szczególności Kate i jej związek z Curranem.Świat przedstawiony w tych książkach jest niesamowity,a główna bohaterka wymiata -taka silna babka z ostrym językiem-zabójczyni,a jednocześnie dla bliskich zrobiła by wszystko :D Uwielbiam jej potyczki słowne z Curranem,a zarazem ich piękny związek oparty na zaufaniu.Książki czyta się szybko jest w nich dużo akcji ,poczucia humoru.Zachęcam do przeczytania :D Czekam z niecierpliwością na 6 tom przygód o Kate Daniels :D

Odpowiedz do tematu