FAQFAQ   FAQSzukaj   FAQUżytkownicy   FAQGrupy   FAQRejestracja   FAQProfil   FAQZaloguj 
FAQZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Silva
25-01-2010, 00:46
Grobowy zmysł
Autor Wiadomość
Silva 
Queen of Damned
zawieszona

Wysłany: 02-12-2008, 18:30   Grobowy zmysł

Martwi leżą dosłownie wszędzie. Harper wyczuwa ich grobowym zmysłem.

Harper zarabia na życie czymś w rodzaju słuchu i węchu, ale…metafizycznego. „Czuje” człowieka, który wybrał się na polowanie ze swoim wrogiem i od lat leży w zaroślach pod tamtym drzewem. Widzi kości pechowej kelnerki, co obsługiwała niewłaściwą osobę i skończyła pod dachem opuszczonej rudery. Słyszy historię nastolatka, który wypił za dużo w nieodpowiednim towarzystwie. Podły los zgotował mu płytki grób w sośniaku.

Gdzieś tam, wśród zwłok zakopanych w ogródku, zatrzaśniętych w bagażnikach porzuconych aut, obciążonych blokami cementu i zatopionych w jeziorze, może być jej siostra.

Właśnie zaczęłam czytać. Zaczyna mi się podobać, ale zobaczymy co będzie dalej. Na pewno jest to coś kompletnie innego niż SVS. Temat w ogóle ciekawy i mam nadzieję, że całość rozkręci się.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to okładka. Trochę kojarzy mi się z plakatem z The Grudge i ciarki mnie przechodzą.

Tom drugi nosi tytuł: "Grób z niespodzianką"
OGŁOSZENIE: TO, ŻE TWÓJ TEMAT/POST WHATEVER ZOSTAŁ Z FORUM USUNIĘTY NIE ZNACZY, ŻE JA TO ZROBIŁAM I/LUB WIEM O CO CHODZI. ZAPRZESTAŃCIE PROSZĘ PISANIA MAILI/PW W TEJ SPRAWIE, BO OD WYJAŚNIANIA TEGO SĄ MODERATORZY. DZIĘKUJĘ.

SKLEP Z KOSZULKAMI/KUBKAMI Z TB ZAPRASZAM!

Naina 
FangBanger

Wysłany: 02-12-2008, 20:32   

no..no... ustawię sobie w kolejce... dłuugiej kolejce - bo obiecałam sobie że jak skończę to co czytam to biorę się za svs i nic mnie nie odciągnie...

aleksemia 
Should stay out of cemeteries!
Vampire

Wysłany: 02-12-2008, 20:46   

Ja już zamówiłam w księgarni, teraz czekam aż przyjdzie i też sie zabieram do czytania.

Tashe 
Child of the night

Wysłany: 02-12-2008, 20:58   

Ja mam pytanko: czy jest tam jakaś fajna męska postać??

Silva 
Queen of Damned
zawieszona

Wysłany: 02-12-2008, 22:46   

To znaczy fajny wydaje się być Tolliver (Harris chyba lubi to imię), na którego lecą laski w okolicy...
OGŁOSZENIE: TO, ŻE TWÓJ TEMAT/POST WHATEVER ZOSTAŁ Z FORUM USUNIĘTY NIE ZNACZY, ŻE JA TO ZROBIŁAM I/LUB WIEM O CO CHODZI. ZAPRZESTAŃCIE PROSZĘ PISANIA MAILI/PW W TEJ SPRAWIE, BO OD WYJAŚNIANIA TEGO SĄ MODERATORZY. DZIĘKUJĘ.

SKLEP Z KOSZULKAMI/KUBKAMI Z TB ZAPRASZAM!

aleksemia 
Vampire

Wysłany: 19-12-2008, 16:52   

Dzisiaj nareszcie odebrałam z księgarni książkę :-> . Ciekawe czy będzie fajna.

aleksemia 
Vampire

Wysłany: 28-12-2008, 23:30   

Przeczytałam i muszę powiedzieć że taka sobie ta książka. Tytuł i okładka tylko ciekawe, bo w środku zwykły kryminał, nawet bez dreszczyku.

aisaw 
Bloody Resident

Wysłany: 25-05-2009, 00:14   

Właśnie przeczytałam. Rzeczywiście bez rewelacji ta książka, ale następna część już mi się bardziej podobała. Nie jest zła, ciekawy temat poruszony, bohaterowie z problemami. Nie zachwyciła, ale nie mam też na co narzekać. I żeby pójść dalej z serią, trzeba znać tę część.

Aleksa 
Bloody Resident

Wysłany: 28-02-2010, 11:06   

Przeczytałam i bardzo mi się podobało. Jestem miłośniczką kryminałów więc znalazłam coś dla siebie. W sumie załapałam o co kaman zanim książka się kończyła, ale i tak fajnie się czytało. Rodzeństwo polubiłam od początku. Świetnie przedstawiona jest więź między nimi(dobre było ja Toliver zostawił laskę w pokoju i poszedł objąć Harper podczas burzy). Polecam i czytam kolejną.

Anula 
Vampire
Kwon Lady

Wysłany: 02-03-2010, 16:44   

Jest bo jest nie była specjalnie porywająca

Always fangirl

madzimadzi88 
Fresh Blood

Wysłany: 23-07-2010, 19:37   

Ja dopiero teraz sięgnęłam po "Grobowy zmysł" i "Grób z niespodzianką" i przyznaję, że bardzo mi się podoba. Przede wszystkim sam pomysł- umiejętności Harper. Fajnie, że są jakaś zagadka, ale nie jest ona jakoś porywająco przedstawiona, idzie się w połowie domyślić o co chodzi.
Najbardziej lubię te wątki, w których Harper wspomina swoje stare sprawy, fajnie też, że nie obdarza swoich bohaterów jakoś sielską przeszłością, tylko jej postacie są po przejściach. Ogólnie to podoba mi się bardzo ten cykl, idealne do przeczytania jednym tchem.

Zauważyłyście, że w książkach Ch. Harris jakoś szczególnie traktuje się malowanie paznokci? Cały czas tylko paznokcie i paznokcie:P Chyba autorka ma do tego jakiś wyjątkowy stosunek:P

marti 
Vampire
Fannibal

Wysłany: 03-11-2010, 13:55   

Fajnie się czytało, ale było nieco przewidywanie. To drugi cykl pani Harris, jaki czytam i znowu małomiasteczkowe klimaty, co bardzo mi się podoba, bo jest to kompletna odmiana po tym, co widzimy na co dzień na ekranach kin czy w telewizji.
Podoba mi się relacja Harper i Tollivera, pozazdrościć tylko takiego brata.
Ubolewam jedynie nad brakiem scen erotycznych, których opisywanie pani Harris opanowała do perfekcji, nieprawdaż? :-D

Leesh 
Bloody Resident
azjomaniaczka

Wysłany: 09-12-2011, 09:55   

Dopiero zaczęłam czytać i jak najbardziej mi się podoba. Lubię kryminały a jeszcze z elementami metafizycznymi..... EKSTRA :D
Ciekawa jestem jak będzie dalej i na pewno przeczytam wszystkie części, bo włąśnie sobie nabyłam :D

Odpowiedz do tematu