FAQFAQ   FAQSzukaj   FAQUżytkownicy   FAQGrupy   FAQRejestracja   FAQProfil   FAQZaloguj 
FAQZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Silva
12-09-2011, 23:32
Snujemy teorie
Autor Wiadomość
elenaa 
Child of the night

Wysłany: 09-09-2011, 14:01   

ayo, nie, sneak peek u mnie idzie ok ;)

Ball jest gejem :O nie wiedziałam

Cleo 
Professional Blood Sucker

Wysłany: 09-09-2011, 14:05   

orientacja seksualna twórcy nie ma chyba związku z tematem...? :roll:

just.ka 
Opiekunka tematu Alex/Eric
Eric's Snack

Wysłany: 10-09-2011, 01:38   

Cleo napisał/a:
orientacja seksualna twórcy nie ma chyba związku z tematem...? :roll:

Bezposrednio nie, posrednio tak.
Jesli Ball jest zorientowany na swoja plec to moge zalozyc, iz bedzie sie koncentrowal na rolach meskich. W centrum jego zainteresowan tkwi samiec ;) .
I faktycznie tak bylo do tej pory- Lafek, Eric ! a nawet Bill sa zdecydowanie ciekawsi i zlozeni niz Sookie.
Mam wiec NADZIEJE, ze z idealizowanego Billa rezyser przerzuci sie na Erica i da go nam (mi) wiecej.
Ze nakresli go bardziej w oparciu o ksiazke, nie robiac z niego takiego bad assa.

ayo 
Child of the night

Wysłany: 10-09-2011, 14:31   

just.ka zgadzam się całkowicie. Mam tez inny zarzut w stronę twórcy, który czy chcemy czy nie wpływa na losy i kreacje postaci: jego wyraźna miłość do promocji związków homoseksualnych, wiercenie charakterów postaci męskich i schematyczne traktowanie postaci żeńskich. Jeśli wymyślając różne teorie widz bierze pod uwagę, że Ball przekręca akcje na korzyść jednego bohatera, to już coś jest nie tak. Jak możemy mieć nadzieję na poprawę jakości postaci głównej bohaterki skoro Ball i reszta robią z niej cofającą się w rozwoju blondynkę? Postaci żeńskie są płaskie, monotonne, niemal nie ewoluują i potem widzowie są nimi rozdrażnieni: Sookie, Tara, Jessica, Pam - one są schematyczne. Sookie - naiwna, Tara - histeryczna, Jessica - zbuntowana, Pam - zołza. Postaci Billa, Erica, Lafayette'a, Alcide'a, nawet postaci takie jak Russell - mają więcej czasu antenowego i są takie z głębszym dnem. A taka Nan, Sophie-Anne - szybko znikają i większości widzów ich nie żal. Niechęć Balla do Erica od początku jest tak jawna, że nawet jego fani muszą się z tym liczyć prognozując przyszłe wydarzenia.

just.ka 
Opiekunka tematu Alex/Eric
Eric's Snack

Wysłany: 11-09-2011, 23:22   

Tak, ayo, zgadzam sie z Toba i.. ze soba ;)
Banalnosc Sookie uderzyla mnie szczegolnie podczas ogladania krotkich filmikow na YT; ona wyrwana wtedy z kontekstu calego serialu i skupiajaca na sobie cala uwage wypada ... nudnie i plytko.
Zreszta jej reakcje (np. jej odpowiedz ze czuje cos do Billa, podczas gdy Eric wyznaje jej milosc) sa czesto NIEREALISTYCZNE i ... niekobiece nawet.
Czy jestescie w stanie sobie wyobrazic, ze zajebisty wampir wyznaje Wam milosc,a Wy taktownie wspominacie o drugim? (zwlaszcza ze zalezy Wam na tym zarabistym....)
Ja po prostu nie czuje pewnych scen ze Sookie- albo rezyser w ogole nie rozumie kobiet albo ma je w glebokim powazaniu.
Na dobra sprawe w serialu nie ma ani jednej pelnokrwistej postaci zenskiej; dopiero czytajac ksiazke dostrzegam teraz Sookie "fajnosc".
I boje sie, Z Ball zafascynowany rolami meskimi, wcale tego nie wykorzysta...

Ayesha 
FangBanger

Wysłany: 12-09-2011, 04:31   

Ja się akurat z "płaskością" serialowej Sookie nie zgodzę... Ja nie przeczę, może mam coś w głowie nie tak, ale mimo mojego absolutnego uwielbienia do Erica, rozumiem jej dylematy... Zgadzam się, że postacie męskie są ciekawsze (osobiście nie narzekam :-P ), ale nie uważam by różnica była aż tak diametralna jak mówicie...

Chyba zboczyliśmy z tematu? Nie sądzicie?

Zaraz, a właściwie już nowy odcinek, więc to ostatni czas na snucie teorii pozwolę sobie jeszcze zatem... Wczoraj oglądając ponownie 11 odcinek, doszłam do wniosku, że w momencie gdy Eric z Billem rozmawiają, to wcale nie snują jakiś planów odnośnie siebie, lecz gadają o Sookie. Uważam tak, gdyż ich spojrzenia w jej kierunku, moim zdaniem, były charakterystyczne dla osób kogoś "obgadujących". Zresztą, realistycznie patrząc, Sookie i jej ochrona, jest dla nich jedyną "wspólną" płaszczyzną rozmowy, :-D . Może to mało ważne, ale tak na zakończenie miałam jeszcze ochotę sobie "pogdybać", ;)

Proszę o nie pytanie mnie i nie nawiązywanie przy mnie do wiadomo czego. Akceptuje tylko wersję książkową. Za godzinę rozpoczyna się odcinek Bryana Cogmana w reżyserii Michelle MacLaren, który najprawdopodobniej będzie moim ulubionym odcinkiem, więc pozwólcie mi cieszyć się nim w spokoju. Dziękuję.

xdarkladyx 
Should stay out of cemeteries!

Wysłany: 12-09-2011, 19:29   

ayo napisał/a:
Tara wampirem
hah, też sobie tak pomyślałam, ale w sumie jak już jej krew z łba leciała i taka wielka kałuża to już chyba trochę za późno na przemianę....

Silva 
Queen of Damned
zawieszona

Wysłany: 12-09-2011, 23:32   

Koniec sezonu, koniec teorii.
OGŁOSZENIE: TO, ŻE TWÓJ TEMAT/POST WHATEVER ZOSTAŁ Z FORUM USUNIĘTY NIE ZNACZY, ŻE JA TO ZROBIŁAM I/LUB WIEM O CO CHODZI. ZAPRZESTAŃCIE PROSZĘ PISANIA MAILI/PW W TEJ SPRAWIE, BO OD WYJAŚNIANIA TEGO SĄ MODERATORZY. DZIĘKUJĘ.

SKLEP Z KOSZULKAMI/KUBKAMI Z TB ZAPRASZAM!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi